Výlisky z plastů

Potřebujete výlisek z plastu? Obraťte se kdykoliv na naši společnost TORISORT GROUP s.r.o, zajistíme vám výrobu plastových prvků přesně dle vašich požadavků a možností.


A jak spolupráce s námi funguje? Kontaktujte nás s vaším požadavkem a my vám dle předem schváleného informativního výkresu a cenové nabídky zhotovíme vstřikovací nástroj. Po schválení vzorků dodáme požadované plastové dílce.


K výrobě výlisku používáme vstřikovací formy vyráběné vlastní technologií, což podstatně snižuje výrobní náklady na jejich zhotovení. Přesto odolávají vysokým tlakům a umožňují produkovat výrobky přesných rozměrů.


Technologie vstřikování umožňuje získat výrobky jedinečné kvality. Tímto způsobem se vyrábějí konečné výrobky, ale také polotovary, které jsou vhodné pro další zpracování. Výrobky této technologie mají velmi dobrou rozměrovou a tvarovou přesnost.
Vstřikování je nejrozšířenější technologie na zpracování plastů a mohou se touto metodou zpracovávat téměř všechny druhy termoplastů.


Zajistíme vám výrobu od počátečního návrhu až po koncový produkt. Vy nám předložíte návrh v jakémkoliv formátu - skica, 2D výkres, 3D model a my začneme tyto výkresy či skicy zpracovávat. Můžete nám rovněž předložit vzorek plastového výrobku a my vám na základě tohoto vzorku dle vašeho návrhu vyrobíme vstřikovací formu. Posléze vylisujeme několik zkušebních výlisků a ty vám předložíme k odsouhlasení. Následně v návaznosti na specifikaci množství a případné další požadavky proběhne výroba požadovaného produktu a množství.

Může se stát, že potřebujete vytvořit výrobek, ale nemáte zkušenosti či vybavení pro jeho návrh. Nebo je pro vás určení tvaru, přesných rozměrů nebo tolerancí časově náročné. Pokud se právě vás týká tato situace, zajistíme případné zkreslení požadovaného prvku do 3D výkresu nutného pro finální výrobu. Stačí, když nás kontaktujete pomocí poptávkového formuláře nebo kontaktních emailů.

Co je to PVC - výroba granulátu:

V roce 1912 Fritz Klatte objevil základní principy průmyslové výroby PVC (polyvinylchloridu). Výroba této plastické hmoty na bázi soli a ropy začala ve větším měřítku teprve v r. 1938, kdy
byly objeveny také konkrétní možnosti aplikace tohoto materiálu. Tento objev představuje začátek průmyslu a technologie plastických hmot. Od roku 1960 používá firma Deceuninck jako základní surovinu PVC pro extruzi profilů.

Výroba PVC probíhá v 5 etapách:

• Elektrolýza soli umožňuje uvolnit chlór.

• Etylén se získá po rafinaci nafty (petroleje) a krakování ropy.

• Chemickou syntézou výše zmíněných prvků vzniká monomer vinylchlorid v plynné formě.

• Monomer je následně polymerizován a tvoří "polyvinylchlorid" čili " PVC", inertní prášek. Polymerizace spočívá v uskutečnění dlouhého řetězce stejných prvků (monomery) a docílení velké molekuly. Jedna molekula PVC obsahuje 750 až 1500
monomerů.

• Polyvinylchloridová surovina je míchána (kompaundována) s různými přídavnými látkami za účelem docílení variant, majících někdy velmi protichůdné vlastnosti. Výsledkem je dosti jemný prášek nebo granule.